Меню Затваряне

Разчистване на къща от мебели

разчистване на стара къща от мебели

Разчистване на къща от мебели: ново начало за стари спомени

Каква е спецификата при разчистване на къща от мебели? Почистването на къща на село често означава далеч повече от обикновено изхвърляне на боклуци до депо. Това е сериозен ангажимент, особено когато става дума за стара селска къща, която дълго време е стояла необитаема. Независимо дали наричате това основно почистване на селски имот, разчистване на стара постройка или освежаване на бащината къща, задачата изисква организация, сила и време. Какво е най-трудно при почистване на селска къща?Много от тези домове са пълни с вещи, които не са местени от десетилетия, а някои помещения са станали дом на животни или влага. Когато се извършва качествено разчистване на къща от мебели, не просто се създава ред – възвръща се животът на едно забравено място. А това винаги си струва.

Ако сте сред онези хора, които пазят топъл спомен от детството си в някое спокойно българско село, значи знаете – няма нищо по-уютно от мириса на дърва в печката, тишината, прекъсвана само от звън на кравешки чанове, и ароматът на стара къща, където времето е спряло. Само че… времето не е чак толкова мило, когато става дума за прах, мухъл и боклуци. И тук идва голямата задача: почистване на селска къща и разчистване на къща от мебели.

Кога разчистването на къща от мебели се превръща в приключение

Разчистване на наследствен имот: тъмна стая, много тайни. Колкото и да си мислите, че това е лесно, истината е друга. Селската къща може да се окаже като капсула на времето, пълна с мебели от 50-те, дрехи на прабаба ви, буркани със съмнително съдържание и… стая, в която дори котката не иска да влиза. Всъщност, разчистването на такава къща не е като бързата съботна хигиена в апартамента – това е нещо като малка битка за спасение на спомените.

Разчистване на къща от мебели – Откачени находки: какво се крие зад всяка врата

Случвало се е да намерим обемисти трилитрови буркани, пълни със стари пари, стени зад които има скрити ниши с шевни машини или грамофони. Понякога се оказва, че шкафът, който изглежда напълно развален, всъщност крие дърворезба или ценна порцеланова посуда.

Разчистване на къща от мебели. Истински истории от терен: животът преди и след мебелите

Разчистването на селски къщи е предизвикателство не само заради самото количество мебели и вещи, а най-вече заради труднодостъпното местоположение. Често говорим за имоти, намиращи се по черни пътища, в райони без адреси в GPS-а, без ток, без вода и с нулев мобилен сигнал. Налага се да пренасяме тежки мебели на ръка по кални пътеки, да използваме генератори за електричество, понякога дори да копаем с лопати, за да стигнем до входната врата. Понякога бусът не може да стигне до самия двор и разстоянието се преодолява с колички, ремаркета или… просто здрав гръб. Това не е градска логистика – това е работа, която изисква физическа издръжливост, планиране и неподправена воля. Разбира се всичко завършва с извозване на боклуците до депо.

Една къща в Родопите – от кошмар до уютен рай.

В село Момчиловци, сгушено в Родопите, живее леля Пенка. Или по-точно – живееше, докато не реши да се премести при дъщеря си в Пловдив. Къщата ѝ остана пуста, а годините започнаха да се натрупват не само по керемидите, но и вътре – под формата на прах, плесен и едно напълно забравено мазе.

Когато наследниците ѝ решиха да реставрират имота, започнахме с разчистване на къщата от мебели. Повечето от тях – разпадащи се, напоени с влага, леговище за таралежи. За щастие, сред хаоса намерихме две ръчно тъкани черги, които реставрирахме. Сега те красят хола на същата къща, превърната в малка, родопска къща за гости.

Почистване на селска къща в Стара планина, стара къща, ново начало

В село Тъжа, близо до Калофер, Христо от София си купи стара къща за уикендите. На пръв поглед изглеждала като нещо, което може да се стегне с боя и нов бойлер. Но когато отворихме вратите – открихме четири стаи, пълни с ръждясали легла, шкафове със счупени панти, столове без крака и една антична пералня, превърната в леговище на нещо космато. Извършихме цялостно разчистване на къщата от мебели, направихме и дезинфекция. Днес Христо има малка винарна в мазето и работно ателие под покрива. А всички битови и строителни отпадъци извозихме до депо в района.

Почистване на селска къща – Плевенско чудо: къща с история от три века

Село Крушовица. Получихме обаждане за къща, строена през 1875 г. Никой не е влизал в нея от 30 години. Таванът беше опасно надвиснал, подът – покрит с нагар, старите мебели – мухлясали и гниещи. След като изнесохме над 4 тона ненужни вещи, оставихме само няколко реставрирани сандъка и едно дървено канапе. От място за забрава, имотът се превърна в Airbnb хит с уникален автентичен интериор.

Занемарена къща с различни боклуци и вещи

Етапи при разчистване на къща от мебели

Разчистването на къща от мебели може да изглежда като непосилна задача в началото, но когато работата се върши поетапно и организирано, всичко върви бързо и без излишен хаос. Все пак всичко това отнема време, не е като да изчистим тавана за няколко часа. Разделяме процеса на ясни стъпки – първо оглед и план, после сортиране и демонтаж, след това изнасяне и товарене, и накрая финално почистване. Всеки етап си има своята логика и техника, което ни позволява да не губим време в чудене „откъде да започнем“. Така за един-два дни се постига това, което на човек сам би му отнело седмици. Бързината идва именно от ясната система, а не от прибързано бутане на мебели през вратата.

Първи етап при разчистване на къща от мебели: оглед и съставяне на план

Огледът е важен, защото дава ясна представа какви мебели има, в какво състояние са и как точно ще бъдат демонтирани и изнесени. Понякога мебелите са вградени или преплетени с конструкцията. Изчисляваме обема, достъпа и времето за работа.

Втори етап при разчистване на къща от мебели: демонтаж и сортиране

Тежките мебели се разглобяват на място. Вадим металните елементи, дървените части се подготвят за изгаряне или рециклиране. Сортираме всичко – някои неща могат да се дарят, други – категорично трябва да се унищожат.

Трети етап при почистване на стари къща от мебели: изнасяне и товарене

Работим в екип, използваме ремъци, колички, защитно облекло. Изнасяме всичко без да увреждаме стени, дограма или настилка. Носим дори мебели по тъмни стълбища и през тесни проходи. Освен мебелите ние изнасяне и извозваме до депо и старите електроуреди от къщата.

Четвърти етап при почистване на стари къщи от боклуци: извозване до депо и финално почистване

С наш транспорт извозваме всичко до сметище или лицензирано депо. Почистваме помещенията с препарати, понякога извършваме и обработка срещу вредители. В някои случаи остава и ароматизиране, за да се премахне специфичната миризма от стари мебели.

Какво още включва услугата по разчистване на къща от мебели

– Демонтаж на гардероби, легла, секции и шкафове
– Изнасяне от къщи с труден достъп
– Товарене в бусове или камиони със сертификат
– Дезинфекция при нужда
– Работа с изоставени, опасни или заличени обекти
– Изваждане на мазета, тавани, навеси и пристройки
– Помощ при сортиране на вещи с емоционална стойност

Разчистване на къща от мебели: мисия с човешко лице

Мебелите не винаги са боклук. Понякога те са част от историята на семейството. Затова подхождаме внимателно. Ако кажете – пазим снимки, икони, дантелени покривки и книги. Не бързаме да изхвърляме нещо, което може да е важно за вас. Работим не само с ръце, а и с разбиране.

Защо да изберете нас за почистване на стари къща от мебели

Избирането на екип за разчистване на къща от мебели не е като да поръчаш хамали. Тук става дума за доверие, внимание към детайла и уважение към миналото. Ние идваме подготвени – с техника, с опит, с желание да свършим всичко както трябва. Няма да ви губим времето с оправдания. Работим организирано, чисто и бързо. Стигаме до всяко село – независимо дали има асфалт, интернет или ток.

А накрая, след операцията по разчистване на стара къща от мебели… акордеон, спомени и печени чушки

Една история от близо до Враца: в мазето на стара къща открихме акордеон, покрит с паяжини. Един от нашите момчета го взе, продуха го и изкара нота. В този момент отнякъде излезе дядо и каза: „А, тоя го загубих преди 40 години“. Седна на прага и засвири. Всички млъкнахме. А после… обядвахме на двора с печени чушки. Такива моменти не се поръчват – те се случват, когато работиш със сърце. Ако сте готови да върнете живота на старата семейна къща – започнете с разчистването. Ако имате къща на село и искате тя до придобие добър вид – ние ще бъдем до вас във всяка крачка – ЧИСТАЧИ.КОМ – 088881000.

Call Now Button